سوالات متداول

در صورتی که کد فعالسازی خود را فراموش کرده اید ادرس ایمیل و شماره همراهی که برای ثبت نام کد استفاده کرده بودید را برای تیم پشتیبانی ارسال و مشکل را اعلام کنین تا مراتب پیگیری شود.

خیر . شما میتوانید به هر دلیلی آنتی ویروس خود را حذف و مجدد نصب نمایید. در صورتی که برای فعالسازی با مشکل مواجه شدید میتوانید با تیم پشتیبانی هماهنگ کنید.

برای هر سیستم عامل شما به یک کد فعالسازی نیازمندید.

برای حل این مشکل باید دقت داشته باشید که اگر از قبل نسخه دیگری از انتی ویروس را روی سیستم داشته اید ان را به صورت کامل حذف کنید. در صورتی که از پاک شدن برنامه قبلی اطمینان دارید با واحد پشتیبانی برای حل مشکل هماهنگ کنید.

خرید به صورت آنی از سایت انجام میشودو زمانی که خرید شما با موفقیت انجام شود لایسنس برای شما نمایش داده شده و ایمیلتان ارسال میگردد. در غیر اینصورت ممکن است تراکنش ناموفق بوده باشد. در صورتی که تا 1 ساعت بعد از خرید مبلغ به حساب شما عودت داده نشد ادرس ایمیل و شماره همراه خود را به تیم پشتیبانی اعلام کنید تا مراتب پیگیری شود.

یک کد فعالسازی تک کاربر فقط از یک سیستم محافظت میکند. اگر نیاز به حفاظت از بیشتر از یک سیستم دارید به همان تعداد باید کد فعالسازی تهیه کنید.

  • در صورتی که کد فعالسازی برای محصول ESET INTERNET SECURITY تهیه کرده اید، امکان فعالسازی کد فقط روی همان برنامه ESET INTERNET SECURITY وجود دارد.
  • در صورتی که کد فعالسازی برای محصول ESET SMART SECURITY PREMIUM تهیه کرده اید، امکان فعالسازی کد فقط روی همان برنامه ESET SMART SECURITY PREMIUM وجود دارد.
  • برای حل این مشکل اینترنت را روی دستگاه چک و از اتصال دستگاه به اینترنت اطمینان حاصل کنید.
  • اگر از فیلتر شکن یا وی پی ان استفاده میکنید ان را خاموش کنید.
  • ئر صورت وجود پراکسی روی تنظیمات دستگاه پراکسی را غیر فعال کنید
  • در صورتی که مشکل برطرف نشد با تیم پشتیبانی هماهنگ کنید .

در صورتی که بر نامه از شما درخواست پسورد یا رمز عبور داشته باشد بدین معنیست که شما یا کاربری که به سیستم دسترسی داشته بر روی تنظیمات برنامه کلمه عبور را فعال کرده. این کلمه عبور فقط و فقط نزد شخص کاربر هست و شرکت یا گروه پشتیبانی به این رمز دسترسی ندارند.
در صورتی که رمز را به خاطر نمی اورید با گروه پشتیبانی برای نصب و فعالسازی مجدد برنامه هماهنگ کنید.